فرمانداری شاهرود
ENGLISH
دکترنجار اعتبارات مدیریت بحران در مجلس نزد نمایندگان قرار دارد و امیدواریم با هماهنگی نمایندگان هرچه زودتر این مقوله به تصویب برسد 1397/02/17
معاون استانداروفرماندار شاهرود: بیمه خسارت سرمازدگی کشاورزان شاهرودی را جبران کند
دکترنجار اعتبارات مدیریت بحران در مجلس نزد نمایندگان قرار دارد و امیدواریم با هماهنگی نمایندگان هرچه زودتر این مقوله به تصویب برسد
دکترنجار در جلسه مدیریت بحران ؛ بابیان اینکه دیدار از باغات سرمازده شاهرود هر انسانی را متأثر می‌سازد چراکه این سرمازدگی اخیر هم در مقوله امنیت غذایی و هم درزمینهٔ تولید، اشتغال، حمل‌ونقل، عرضه و بازار مردم، یک جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، ابراز داشت: هم‌اکنون 22 استان کشور درگیر سرمازدگی هستند که خسارات وسیعی در برخی نقاط گزارش‌شده که ذکر رقم کامل آن نیازمند کارشناسی بیشتر است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بابیان اینکه طبق قانون همچنین می‌توان از صندوق توسعه ملی پنج درصد برای مدیریت بحران شامل سه درصد در مقوله پیشگیری و دو درصد در مقوله مقابله برداشت و این اعتبارات را در خسارات بخش‌های مختلف هزینه کرد، ابراز داشت: اگر این اعتبارات در بخش‌های متنوع پرداخت شود می‌تواند کمک‌حال خوبی برای بخش کشاورزی باشد.

دکترنجار در ادامه تصریح کرد: اعتبارات مدیریت بحران در مجلس نزد نمایندگان قرار دارد و امیدواریم با هماهنگی نمایندگان هرچه زودتر این مقوله به تصویب برسد

معاون استانداروفرماندار شاهرود بابیان اینکه سرمازدگی طی دو سال اخیر خسارات زیادی به شهرستان زده است، گفت: صندوق بیمه باید خسارت سرمازدگی کشاورزان شاهرودی را جبران کند وی ابراز داشت: طی سال جاری هفت هزار و 800 هکتار از اراضی و باغات شهرستان بین 20 تا 100 درصد خسارت دیدند.

فرماندار شاهرود گفت: در سرمای بهاره امسال به نسبت سنوات قبل عمق خسارات بسیار فراتر از تصور بود وتنها یک هزار و 230 هکتار باغات انار، انگور و زیتون در شهرستان از دست رفت که باید خسارت‌های باغداران به بهترین شکل ممکن پرداخت شود. وی با اشاره به برگزاری بیش از9 نشست مدیریت بحران و 10 نشست مدیریت بحران آب در سال گذشته ، یادآور شد: از 99 مصوبه این نشست ها، 90 درصد برای اجرا پیگیری شده است.
معاون استاندار سمنان 16 سال خشکسالی پیاپی را از دیگر چالش های موجود در شهرستان برشمرد و افزود: هم اکنون بیش از 11 روستای شاهرود با تانکر آب رسانی می شوند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس نیز با بیان اینکه 250 میلیارد تومان سهم خسارت سرمازدگی سال 96 استان سمنان باید پرداخت شود، گفت: تخصیص سرانه بیمه سرمازدگی استان تا کنون صفر بوده است.

سید حسن حسینی شاهرودی در جلسه مدیریت بحران شاهرود بابیان اینکه در ستاد مدیریت بحران کشور با حضور 14 وزیر 250 میلیارد تومان بابت سرمازدگی استان سمنان اختصاص یافت، ابراز داشت: متاسفانه تاکنون ریالی بابت آن پرداخت نشده است که علت آن نیز وتوی رئیس برنامه و بودجه عنوان می شود که این امر برای ما نیز سوال است که چگونه وقتی موضوعی مورد تصویب 14 وزیر می رسد در یک اداره باقی می ماند.
تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal