فرمانداری شاهرود
ENGLISH
باباخانی : دو هزار و 800 فرهنگی شاهرودی طی هفته معلم تقدیر شدند 1397/02/23
رئیس اداره برق شاهرود تعطیلی کار ادارت در زمان پیک مصرف می تواند به کاهش مصرف کمک کند
باباخانی : دو هزار و 800 فرهنگی شاهرودی طی هفته معلم تقدیر شدند

احمد یوسفی عصر شنبه در دومین جلسه شورای اداری سال 97 شاهرود در فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه مصرف برق در ایران بیش از سه برابر متوسط جهانی است، ابراز داشت: مصرف برق شاهرود 71 مگابایت است که هر شهروند با مدیریت مصرف آن می‌تواند به اقتصاد خانوار و شهر خود کمک کند.

وی با یادآوری اینکه هفت صبح تا هفت شب زمان میان بار، هفت الی 12 شب اوج بار و 12 شب الی هفت صبح زمان کم باری مصرف برق قلمداد می‌شود، افزود: نرخ تعرفه برق برای هر کدام از این سه زمان متفاوت خواهد بود ولی قطعا در زمان اوج مصرف بالاترین میزان تعرفه برای مشترکان محاسبه می‌شود.

یوسفی بابیان اینکه علیرغم افزایش سه‌درصدی تعداد مشترکان به طور متوسط مصرف برق در کشور 5.5 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: مصرف برق به صورت یکنواخت و 24 ساعت افزایش کار راندمان نیروگاه‌ها را در پی خواهد داشت اما مشکل اینجاست که مصرف در پیک‌بار به معنای تحمیل سرمایه‌گذاری و تولید خواهد بود.

وی افزود: در سال 96 شاهد رشد هشت‌درصدی مصرف برق در کشور بودیم و در پیک مصرف امسال نیز همین رویه دور از انتظار نخواهد بود و اگر این روند تداوم پیدا کند باید خود را برای اعمال خاموشی آماده کنیم.

درادامه جلسه مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود نیز بابیان اینکه اضافه شدن یک پایه در هنرستان، آموزش‌وپرورش را با موضوع کمبود دو هنرستان دخترانه پسرانه در شهر مواجه کرده است، ابراز داشت: مسئولان باید برای رفع این مشکل در جذب تجهیزات و نیروی انسانی تلاش کنند تا این مشکل برطرف شود.

وی به جذب پنج خیر شاهرودی برای بازسازی و مرمت مدارس شهرستان اشاره کرد و افزود: با ورود خیران به این بخش، یک هنرستان در حال ساخت است که با تکمیل این پروژه بخش عمده‌ای از نیاز شاهرود به فضای آموزشی برطرف خواهد شد.

حمید باباخانی ضمن بیان اینکه باهدف گذاری در آینده می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم، ابراز داشت: کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی از جمله مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم که قطعا توجه ویژه مسدولان امر به زیرساخت‌های آموزش می‌تواند در تربیت نسل آینده اثربخش باشد.

وی بابیان اینکه دو هزار و 800 فرهنگی شاهرودی طی هفته معلم مورد تقدیر واقع شدند، افزود: اخلاق، معنویت، مهارت و خلاقیت چهار کلیدواژه آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود که توجه به هریک از این عناصر می‌تواند نسلی را پرورش دهد که از همه نظر توانا هستند لذا این ارکان باید در همه مدارس نهادینه شود.

تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal