فرمانداری شاهرود
ENGLISH
فرماندار شاهرود گفت: سرمایه‌های اجتماعی یک نعمت است که باید برای حفظ آن‌ها تلاش کرد. 1397/04/16
معاون استانداروفرماندار شاهرود: عمده‌ترن علت آسیب‌های اجتماعی عدم توجه به باورهای دینی و هویت انسانی است
فرماندار شاهرود گفت: سرمایه‌های اجتماعی یک نعمت است که باید برای حفظ آن‌ها تلاش کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری شهرستان شاهرود محمد کرم محمدی در همایش پیشگیری و درمان اعتیاد بابیان اینکه هیچ کجای کشور کمتر از 30 درصد طلاق وجود ندارد، ابراز داشت:تخلیه شدن روستاها، حاشیه‌نشینی ریسک بروز آسیب‌ها را در جمعیت شهری افزون کرده است و باید اوقات فراغت جوان ها که طعمه اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن شده موردبررسی قرار گیرد.
وی با طرح این پرسش که چرا در اعتیاد و طلاق شاهد سیر صعودی هستیم، افزود: نسلی که می‌تواند آینده کشور را تضمین کند درگیر اعتیاد شده است لذا اگر نمی‌توانیم آمارها را کاهش دهیم باید با برنامه‌ریزی آن را در حد ثابت حداقل نگه داریم و در این راستا باید همه امکانات کشور به خدمت گرفته شود.
معاون استاندار سمنان بابیان اینکه زندگی بشر خواستگاه اجتماعی دارد و این عاری از آسیب‌ها نیست، ابراز داشت: یکی از راه‌های جلوگیری از بروز آسیب‌ها پاسداری از حرمت و سرمایه‌های انسانی است که در آن باور، اعتماد، اطمینان، اعتقادات دینی، برخورداری از هنجارها و عضویت در جامعه انسانی عوامل تعیین‌کننده هستند.
محمدی بابیان اینکه باید بپذیریم که جنگ تمام عیار بر مملکت ما حادث‌شده است، تصریح کرد: افراد 15 الی 45 سال در واقع جامعه فعال ما درگیر اعتیاد هستند که اگر به همین منوال ادامه دهیم این سرمایه‌های اجتماعی نابود و دچار بحران هویت خواهیم شد.
وی بابیان اینکه فراوانی آیتم های آسیب‌های اجتماعی باید موردبررسی قرار گیرد، ابراز داشت: با تحقیقات صورت گرفته برای معضل طلاق 17 آیتم شناسایی شد که بیکاری رتبه‌های آخر این جدول را به خود اختصاص داد که نشان می‌دهد عوامل دیگری در بروز این پدیده‌ها دخیل هستند.
فرماندار شاهرود با بیان اینکه عدم توجه به باورهای دینی و هویت انسانی و تبدیل‌شدن انسان به ابزاری برای لذت بردن آنی عمده‌ترن علت آسیب‌های اجتماعی است، ابراز داشت: متاسفانه شاهد هستیم افرادی که جنگ را با کمترین امکانات به پیروزی رساندند درگیر مسائل اجتماعی شده و سرمایه‌های انسانی را به تاراج می‌برند.
محمدی بابیان اینکه سن ازدواج بالا رفته و شاهد افزایش 51درصدی طلاق در برخی مناطق هستیم، تصریح کرد: اگر بتوانیم آیتمی که بیشترین فراوانی را در پدیده اعتیاد و طلاق دارد را شناسایی و از افزایش آن جلوگیری کنیم قادر خواهیم بود روند افزایشی مشکلات این حوزه را ثابت نگه داریم.
وی افزود: امروز این نسل دچار گسل‌های اجتماعی عمیق و عدم باورها شده است که می‌تواند در آینده باعث ایجاد بحران هویتی شود لذا برای جلوگیری از این معضل باید عزم‌ها مطابق دهه 60 و بر اساس حفاظت از سرمایه‌های اجتماعی باشد.
فرماندار جدید شاهرود اولین روز کاری خود را در این سمت با حضور در همایش پیشگیری از اعتیاد آغاز کرد.مهر
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal