فرمانداری شاهرود
ENGLISH
سند هویتی آیت الله العظمی سید محمود حسینی شاهرودی وتمبر یادبود ایشان پرده برداری شد 1397/10/10
با حضور بیت آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی در تالار ولایت فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود از سند هویتی این مرجع تقلید رونمایی شد.
سند هویتی آیت الله العظمی سید محمود حسینی شاهرودی وتمبر یادبود ایشان پرده برداری شد
محمد کرم محمدی فرماندار شاهرود هم در این آیین گفت: خانواده حسینی شاهرودی همان شجره طیبه‌ای است که در قرآن به آن اشاره شده است و درخت مرجعیت در این خانواده نشان دهنده یکی از مصادیق دینی و اعتقادی ماست.
محمدی بابیان اینکه خانواده آیت الله حسینی شاهرودی در بحران‌ها منطقه‌ای هادی و حامی جهان تشیع بوده اند، افزود: این خانواده که خاستگاهشان شاهرود بوده روشنی بخش جهان تشیع بود و آیت الله العظمی شاهرودی در نجف به شیخ العلماء و سید الفق‌ها معروف شدوعالمان بزرگی چون، آخوند خراسانی، میرزای نائینی به او لقب 'ذو شهادتین' دادند و اجازه اجتهاد افراد را به ایشان محول کردند
فرماندارشاهرود درادامه افزود:آن مرجع بزرگ شیعیان در سال 1293 ه. ق. در روستای قلعه آقا عبد الله، از توابع شهر بسطام در خانواده‌ای اصیل و مذهبی، قدم به عرصه گیتی نهادواین ازافتخارات مردم این خطه است

وی با ابراز امیدواری از برگزاری کنگره‌ای خوب و در شان ایشان در شهر شاهرود، گفت: از همه مسوولان می‌خواهیم برای ادای دین به این عالم جلیل و عالیقدر در برگزاری این کنگره به ما کمک کنند..
حجت الاسلام عباس امینی در آیین رونمایی از سند سه جلدی و هویتی مرجع تقلید شیعه مرحوم آیت الله العظمی سید محمود حسینی شاهرودی، اظهار کرد:آن فقیه بزرگ به ساده زیستی معروف بوده و باید به نسل جدید و آیندگان شناسانده شود تا چراغ راه زندگی آنان شود.
امینی با بیان اینکه آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی منشاء اثر بودند، تصریح کرد:ایشان در حوزه‌ها و جهان تشیع به خاطر سبک زندگی و آثار بجا گذاشته از خود ماندگار شدند.
وی با اشاره به اینکه آیت الله حسینی شاهرودی مبدع راهپیمایی اربعین بودند، افزود: ایشان در شهر نجف خدمات ارزنده، نو و بدیعی به طلاب در زمینه مسکن و درمان می‌دادند که امروزه هنوز از آثار آن باقی مانده است.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه بزودی زمان برگزاری کنگره تجلیل از آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی اعلام خواهد شد، ادامه داد: این کنگره در سه شهر نجف اشرف با موضوع مباحث علمی، شهر قم با موضوع دیدار مراجع و در شهرستان شاهرود آیین تجلیل از این عالم برجسته به عمل خواهد آمد.
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal