فرمانداری شاهرود
ENGLISH
آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های آبخیزداری شاهرود در روستای میغان 1397/10/16
معاون استاندارو فرماندار شاهرود بابیان اینکه تنها راه‌حل خروج از بحران خشک‌سالی اجرای پروژه‌های آبخیزداری است، ابراز داشت: این طرح‌ها می‌تواند به تغذیه منابع آبی منجر شود.
آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های آبخیزداری شاهرود در روستای میغان
محمد کرم محمدی ظهر شنبه در آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های آبخیزداری شاهرود در روستای میغان ضمن بیان اینکه اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان به‌طور جدی پیگیری می‌شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه با خشک‌سالی طویل مدت روبرو هستیم و از سوی دیگر شاهرود به منبع آب جاری نیز متصل نیست، اجرای پروژه‌های آبخیزداری تنها راه نجات ما در خروج از بحران کم آبی محسوب می شود.
وی اضافه کرد: اگر شاهد اجرای طرح آبخیزداری در هر هکتار باشیم طی سال نخست می تواند 25 درصد بر روی سفره‌های آب زیرزمینی اثرگذار باشد که در مناطق خشک و کم باران تنها راه‌حل برون رفت از مشکلات، توجه به آبخیزداری است.
فرماندار شاهرود بابیان اینکه در اولین ملاقات با مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان پیگیری طرح‌های آبخیزداری در شاهرود در اولویت قرار گرفت، ابراز داشت: از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اعتباری به صورت گلوبال در اختیار جهاد کشاورزی قرار دارد که می‌بایست 32 درصد سهم شهرستان از این اعتبارات لحاظ شود تا با اختصاص آن بتوانیم لایروبی قنوات را نیز صورت دهیم.
محمدی ضمن بیان اینکه با لایروبی قنوات سبب می‌شود تا مردم از آب آشامیدنی بهره‌مند شوند، اضافه کرد: این اقدام برای تغذیه مصنوعی منابع آبی در زمستان نیز قابل‌استفاده است اما انتظار می‌رود علاوه بر اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، دیگر نهادها مثل برنامه‌وبودجه و صندوق توسعه ملی نیز در کنار اعتبارات سفر رئیس جمهوری به کمک طرح‌های آبخیزداری شاهرود بیایند.
وی ضمن بیان اینکه شرایط مشارکت مردم در اجرای طرح‌های آبخیزداری باید فراهم شود، اضافه کرد: اگر در پایین‌دست ارتفاعات شاهرود دپوی آب را انجام دهیم، می‌توانیم بخشی از آب را به زمین تزریق کنیم که این اقدام می‌تواند کمک شایانی به کشاورزان باشد.
تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal