فرمانداری شاهرود
ENGLISH
دیدارمعاون استانداروفرماندارشاهرود باموثرین وجمعی از دوستداران محیط زیست شاهرود 1398/02/25
فرماندارشاهرود:هر چه قانون حکم کند همان اجرایی خواهد شد.
دیدارمعاون استانداروفرماندارشاهرود باموثرین وجمعی از دوستداران محیط زیست شاهرود
محمد کرم محمدی در دیدار با موثران و فعالان محیط ‌زیست شاهرود با محوریت معدن بوکسیت تاش شاهوار ضمن بیان اینکه هر گونه فعالیت این معدن خلاف قانون است، ابراز داشت: سال گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت و با تلاش و پیگیری فعالان محیط‌زیست، مردم و دولت اواخر اسفندماه سال گذشته معدن تعطیل موقت اعلام شد.
وی ضمن بیان اینکه این اتفاق تعطیلی معدن به نفع همه مردم صورت گرفت، افزود: تاریخ 19 اسفندماه زمان تمدید قرارداد فعالیت این معدن بود که با فشارهای واردشده و پیگیری‌های به عمل‌آمده به عنوان نماینده قانون تعطیلی آن از سوی فرمانداری اعلام شد.
فرماندار شاهرود بابیان اینکه از تاریخ 19 لغایت 27 بازه زمانی هشت روز با بحران برف و کولاک مواجه بودیم، ابراز داشت: در همان بحبوحه این بحران‌ها بحث معدن بوکسیت تاش مجدد با استاندار سمنان مطرح و مقرر شد در شورای معادن استان مستندات برای رفع ابهامات ارائه شود.
محمدی بابیان اینکه اجرای تمدید قرارداد معدن بوکسیت تاش بدون رفع ابهامات به ضرر دولت خواهد بود، تصریح کرد: طی بازدید در اولین بارندگی تاش اعلام کردیم که منافع زودگذر معدن بوکسیت تاش نباید همه منافع مردم را به خطر اندازد.
وی بابیان اینکه به عنوان نه فرماندار بلکه کسی که بر سر سفره این مردم است بر مواضع حمایت از شاهوار ایستادم، اضافه کرد: در ایام فروردین معاون سیاسی استاندار به شاهرود آمد و علیرغم بارش باران و سیل ایشان را به منطقه تاش بردیم تا از نزدیک در جریان امور قرار گیرند که در این دیدار گزارش‌های خوبی نوشته شد.
فرماندار شاهرود بابیان اینکه طبق گزارش‌ها معدن بوکسیت تاش شاهوار تا اواخر فروردین امسال فعالیت داشته است، ابراز داشت: اسنادی مبنی بر صدور مجوز فعالیت این معدن ارائه نشده اما در بازدید معاونان استاندار و سایر مسئولان بعدازآن برای این کار هر چه قانون حکم کند همان اجرایی خواهد شد.
محمدی بابیان اینکه هر روز گزارش‌های شکار در این منطقه به گوش می‌رسد، افزود: علاوه بر قانع کردن مسئولان خود مردم بومی و محلی نیز می‌بایست بیشتر در جریان این موضوع واقع شوند لذا جوامع فعال محیط زیست در این بخش نیز ورود افزون‌تری داشته باشند.
محمد کرم محمدی فرماندار شاهرود گفت: پیگیری این موضوع در اولویت برنامه های فرمانداری قرار دارد.
وی در پاسخی مبنی بر تداوم بهره برداری از معدن هم گفت: فعالیت هایی که اکنون در شاهوار انجام می شود، مربوط به انتقال خاک های باطله و دپو شده است.
فرماندار شاهرود تعطیلی این معدن را یکی از توفیقات مسوولان بویژه امام جمعه وتلاشهای نماینده مردم شهرستان خواند و گفت : تلاش می شود چنانچه حقوقی از مردم شهرستان شاهرود تضییع شده جبران شود.درادامه جلسه دکترولیان ؛عرب احمدی ومحمدمددی ازتلاشهای بی وقفه فرماندارشاهرود ازابتدای حضورشان دراین شهرتقدیرنموده واعلام نمودند باتمام توان پیشتیبان فرماندارشاهرودواقداماتشان خواهند بود
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal