فرمانداری شاهرود
ENGLISH
معاون استانداروفرماندار شاهرود: سه‌پنجم جمعیت فعال در حوزه تعلیم و تربیت شاهرود بانوان هستند 1398/02/31
جلسه کمیسیون اموربانوان
معاون استانداروفرماندار شاهرود: سه‌پنجم جمعیت فعال در حوزه تعلیم و تربیت شاهرود بانوان هستند

محمدکرم محمدی بعدازظهر سه‌شنبه در نشست کمیسیون بانوان شاهرود به میزبانی سالن ولایت فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه حدود هزار و 312 خانم فرهنگی وجود دارد که یعنی سه‌پنجم جمعیت فعال در تعلیم و تربیت را بانوان شاهرودی تشکیل می‌دهند، ابراز داشت: به همان نسبت تعداد پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها، به‌کارگیری در مشاغل و پزشکان حضور بانوان پررنگ‌تر است.

 

وی بابیان اینکه بخشی از باورهایی دینی، اجتماعی و تاریخی موجود به دلایل مختلف ازجمله تنگناهای اقتصادی دچار خدشه شده و آسیب دیدند، افزود: دومین بحث در این حوزه ورود افکار جدید از طریق فضای مجازی و شبیخون فرهنگی است که زمانی باورهای جامعه تغییر یابد، هویت آن جامعه نیز دچار تغییر خواهد شد و ایجاد بحران هویتی یکی از رویکردهای استکبار محسوب می‌شود.

 

محمدی بابیان اینکه در کمیسیون بانوان باید دید با ایجاد چه زیرساختی می‌توان نارسایی‌های اجتماعی را بهبود بخشید، تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال آیا با ایجاد پارک، سینما، تئاتر و امکانات ورزشی این موارد برطرف خواهد شد؟ لذا در حوزه بانوان بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، شادی و نشاط باید جمع‌آوری و گزینه‌ای که بیشترین فراوانی را دارد در دستورکار قرار گیرد.

 

وی افزود: به دلیل حساسیت موضوعی در کمیسیون بانوان پیشنهاد می‌شود که هر جلسه یک دستورکار عملیاتی مطرح شود که به‌عنوان نمونه می‌توان پیگیری همین پارک بانوان را نام برد که با شهرداری و استانداری موارد موردنیاز مطرح‌شده است که البته یک پارک نیز کافی نیست و می‌بایست ظرفیت‌های مدارس دارای با همکاری آموزش‌وپرورش در محلات مورداستفاده نیز واقع شود.

 

فرماندار شاهرود بابیان اینکه همه وضعیت جامعه را درک می‌کنیم که تا به امروز همه زیاده خواهان دنیا و استکبار گران به دنبال از بین بردن کشورهایی که ادعای استقلال داشتند، بودند، ابراز داشت: امروز همان خوی وحشی‌گری به سرکردگی آمریکا همان رویه را دنبال می‌کند و از سوی دیگر با توجه به اینکه دولت به‌تنهایی قادر به حل مشکلات موجود نیست لذا می‌بایست در تعامل و همکاری بیشتری با یکدیگر باشیم.

 

محمدی بابیان اینکه اقدامات گذرا نمی‌تواند مشکلات موجود را رفع کند، تصریح کرد: برای بهبود اشتغال باید به سمت مشاغل خانگی پیش رفت که خوشبختانه در چهار شاخص شاهرود رتبه اول استان است که البته مشکلاتی نیز پیش رو قرار دارد که می‌بایست رفع شود.

 

وی بابیان اینکه دریافت تسهیلات مهم‌ترین مشکل پیش رو مشاغل خانگی است، افزود: آوردن وثیقه و ضامن برای کسی که می‌خواهد اشتغال خانگی کوچک دست‌وپا کند بسیار سخت است و لذا بر این مهم پیگیری می‌کنیم که راه دریافت وام‌های اشتغال‌زایی در شهرستان تسهیل شود.

تعداد بازدید: 195
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal