فرمانداری شاهرود
ENGLISH
اولین‌ جلسه کمیسیون ‌ماده پنج در شهرستان شاهرود با حضوردکتر فخری، معاون‌ هماهنگی امور ‌عمرانی ‌استاندار 1398/04/02
برگزار‌ی جلسه کمیسیون‌ ماده پنج درشاهرود
اولین‌ جلسه کمیسیون ‌ماده پنج در شهرستان شاهرود با حضوردکتر فخری، معاون‌ هماهنگی امور ‌عمرانی ‌استاندار
امروز اولین‌ جلسه کمیسیون ‌ماده پنج در شهرستان شاهرود در حال برگزاری است که امیدواریم ‌این‌ مهم نقطه عطفی در حوزه مدیریت شهری در شهرستان شاهرود باشد.
از دکتر حسینی شاهرودی نماینده مردم شهرستان و محمدی معاون استاندار و فرماندار شاهرود به جهت تلاش برای برگزاری این جلسه و استاندار ‌محترم به جهت موافقت برای تحقق این‌ موضوع در شهرستان شاهرود، تقدیر و قدر دانی می‌کنم.
کمیسیون‌ ماده پنج و ماده 100، نقش اساسی و مهم در حوزه مدیریت شهری دارند که می توان گفت تقریبا عکس ‌همدیگر در این حوزه عمل خواهند کرد.
به دلیل تایید تخلف یک فرد در حوزه شهرسازی در کمیسیون ماده 100، درآمد این کمیسیون را به عنوان درآمدی مباح برای شهرداری ها نمی دانم و اعتقاد دارم در این مسیر و به واسطه تخلف های صورت گرفته، حق دیگر شهروندان تضییع خواهد شد.
لحاظ کردن درآمد کمیسیون ‌ماده 100 در قانون به عنوان درآمدی مشروع برای شهرداری ها، گاها باعث می شود تلاش برای جلوگیری از بروز تخلف، کمرنگ تر شود.
کمیسیون‌ ماده پنج، وظیفه نظم بخشی و نظام دهی به ‌مباحث مرتبط با شهرسازی را بر عهده دارد که این‌ مهم‌ بسیار‌ مطلوب بوده و نیاز است تا شهرداری ها با توجه هرچه بیشتر به مباحث و موارد و بررسی پرونده ها در این کمیسیون، از بروز تخلفات در حوزه شهرسازی، جلوگیری کنند.
تغییر کاربری فضای سبز به سایر موارد، یکی از خطوط قرمز بسیار مهم و اساسی کمیسیون ماده پنج استان است و به این مهم به صورت ویژه توجه خواهد شد.
فضای سبز یکی ‌از‌ موارد مورد نیاز مردم و شهروندان است و شهرداری ها باید برای حفظ و گسترش آن تلاش کنند.
تخصیص پارکینگ برای ساختمان های احداثی یکی دیگر از موارد و خطوط قرمز کمیسیون ماده پنج استان بوده که به صورت جدی اجرا خواهد شد.
برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم و شهروندان،تخصیص پارکینگ شرط لازم احداث هر نوع ساختمان‌ مسکونی، تجاری و اداری است.
کمیسیون‌ ماده پنج استان، به دبیری اداره کل راه و شهر سازی در حوزه معاونت عمرانی استانداری سمنان برگزار خواهد شد اما به واسطه تلاشهای نماینده محترم ‌مردم شهرستان های شاهرود و میامی و معاون استاندار و فرماندار شاهرود، جلسه کمیسیون ماده پنج این شهرستان در فرمانداری شاهرود برگزار می شود.
ضمن ابراز خرسندی از برگزار‌ی جلسه کمیسیون‌ ماده پنج این شهرستان، تلاش خواهیم‌ کرد تا برای رفع مشکلات مردم شهرستان شاهرود در حوزه شهرسازی و تسهیل در رسیدگی به امورات مرتبط و نهایتا افزایش رضایتمندی عمومی آنها گام برداریم.
تعداد بازدید: 19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal