فرمانداری شاهرود
ENGLISH
معاون استاندار: افزون بر 10 میلیون دلار محصولات دانش‌بنیان استان سمنان صادر شد 1398/08/22
عسگری با بیان اینکه بیش از 900 تن در حوزه شرکت های دانش بنیان در استان فعالیت دارند، تصریح کرد: از برنامه های میان مدت و بلند مدت استانداری، ایجاد شهرک های تولید محصولات دانش بنیان است.
معاون استاندار: افزون بر 10 میلیون دلار محصولات دانش‌بنیان استان سمنان صادر شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان اینکه امسال افزون بر 10 میلیون دلار محصولات دانش‌بنیان استان صادر شده است گفت: بیش از یکهزار میلیارد ریال از محصولات این شرکت‌ها طی همین مدت در داخل کشور به فروش رفت.
حشمت‌الله عسگری عصر دوشنبه در پایان سفر یک روزه خود به شاهرود که برای بازدید از چند شرکت دانش بنیان انجام شد افزود: در استان سمنان 58 شرکت دانش بنیان فعالیت دارد که محصولات خوبی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 300 میلیارد ریال از صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان استان سمنان تسهیلات داده شده است افزود: ستاد راهبردی برای تسهیل امور این شرکت‌ها راه‌اندازی شده که فعالیت های آن‌ها را سامان و سرعت بخشد.
عسگری با بیان اینکه بیش از 900 تن در حوزه شرکت های دانش بنیان در استان فعالیت دارند، تصریح کرد: از برنامه های میان مدت و بلند مدت استانداری، ایجاد شهرک های تولید محصولات دانش بنیان است.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان باید در 2 بخش حمایت شوند، ابراز داشت: بخش نخست استقرار این واحدها در مراحل اولیه تولید محصول است که بتوانند جای خود را در بازار پیدا کنند و در بخش دوم حمایت‌های مربوط به تولید انبوه است که باید در سطح وسیع‌تری در بازار عرضه شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای شرکت در نمایشگاه‌ها برای عرضه محصولات و همچنین تقبل بخشی از هزینه‌های تولید اولیه به طور بلاعوض ضروری است.
وی توجه به شرکت‌های دانش بنیان را یکی از مباحث محوری توسعه استان خواند و خاطرنشان کرد: از تبصره 18 در بخش کشاورزی و صنعت تسهیلاتی در اختیار است که می توانیم بخشی را به طور موقت در حمایت از شرکت های دانش بنیان به کار گرفت.
عسگری از وجود تفاهم‌نامه‌ای در سطح کشور برای استفاده از تسهیلات یارانه ای برای حمایت از شرکت های دانش بنیان خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه مبادله شده اما تاکنون منجر به قرار داد با سیستم بانکی نشده اما در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه بخش صنعت باید برای برقراری ارتباط با شرکت های دانش بنیان تشویق شود، افزود: بخش صنعت باید برای بکارگیری محصولات دانش بنیان علاقمندی خود را بیشتر کند.
عسگری، ایجاد بانک حل مساله در مرکز استان را یکی از راه‌های کم کردن فاصله بین صنعت و شرکت های دانش بنیان خواند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان در سفر یک روزه به شهرستان شاهرود از چند شرکت دانش بنیان واقع در مرکز رشد واحدهای فناور در پارک علم و فناوری و همچنین از تعدادی شرکت های شهرک صنعتی شاهرود بازدید و در نشست بررسی مسائل و مشکلات شرکت های دانش بنیان هم شرکت کرد.
تعداد بازدید: 225
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal