فرمانداری شاهرود
ENGLISH
صداقت، شفافیت و پاسخگویی مسئولان شهرستان، سه عامل افزایش اعتماد عمومی است 1398/11/23
فرماندار ویژه شهرستان شاهرود:
صداقت، شفافیت و پاسخگویی مسئولان شهرستان، سه عامل افزایش اعتماد عمومی است

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت: صداقت، شفافیت و پاسخگویی سه فاکتور ارتقاء رضایتمندی و افزایش اعتماد عمومی به عنوان بهترین و ماندگارترین سرمایه اجتماعی برای مسئولان شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود، نادر فخری در جمع خبرنگاران، شناخت و مطالعه محیطی را یکی از الزامات برنامه ریزی مدیران عنوان کرد و گفت: هر مدیر باید محیط داخلی و خارجی مجموعه خود، فرصت ها و تهدیدها، نقاط قوت و ضعف را بشناسد و بر اساس این شناخت و توانمندی های مجموعه خود، هدف تعیین، برنامه ریزی و اجرا کند و خبرنگاران نیز بر اجرا نظارت کنند.

وی یادآور شد: شاهرود دارای ظرفیت های بسیاری است که آن را از دیگر شهرستان های ایران متمایز می کند و باید برای شناساندن این ظرفیت های بی شمار اما ناشناخته تلاش کرد.

معاون استاندار سمنان افزود: یکی از این ظرفیت ها و فرصت ها اصحاب رسانه هستند که می بایست برای پاسخگویی به مطالبات و دغدغه های مردم و توسعه همه جانبه، متوازن و افزایش رضایتمندی بهره ببریم.

وی پرداختن به موضوعات اقتصادی را یکی از اولویت های شهرستان برشمرد و اظهار داشت: ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی بیکاری است و امنیت نرم نیز در سایه رونق اقتصادی ایجاد می شود که با پرداختن به آن می توان هزینه های امنیت سخت را کاهش داد.

فخری در ادامه بیان کرد: فرمانداری پیش از آنکه سیاسی باشد مجموعه برنامه ریزی، نظارتی، هدایتی و علمی است که موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی آن نیز باید علمی پیگیری و دنبال شود.

وی با تأکید بر اینکه مدیران باید نگاه کارآفرینانه داشته و به دنبال خلاقیت و ایده های جدید باشند، یادآور شد: شاهرود شهرستان پرظرفیتی است و برای استفاده از قابلیت های آن نیازمند کارشناسان بسیاری است که این ظرفیت ها را شناسایی و به منظور توسعه و ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال استفاده کنند.

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود ادامه داد: بسیاری از این کارشناسان در دستگاه های اجرایی و بسیاری نیز خارج از مجموعه اداری هستند و باید حلقه مشاوران خود را چنان گسترده کنیم که تمام نیازهای شهرستان را در برگیرد.

فخری یکی از ثروت های غنی شهرستان را منابع انسانی آن و نیز دانشگاه ها و حوزه های علمیه شهرستان را منابع خلق ثروت دانست و بیان داشت: شاهرود دارای 13 دانشگاه، 802 عضو هیات علمی و 20 هزار و 900 دانشجو است که بسیاری از آن ها دارای رتبه های بالای ملی هستند.

وی با طرح این پرسش که چرا از ظرفیت این تعداد دانشجو که بیش از یک سوم آنان را دانشجویان غیربومی تشکیل می دهند به عنوان سفیرانی برای معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرصت های سرمایه گذاری شاهرود استفاده نمی شود، افزود: یکی از منابع درآمدی کشورهای توسعه یافته گردشگری است اما در شاهرود که سال ها صحبت از تبدیل آن از معبر به مقصد گردشگری است، آماری وجود ندارد که برای این کار چه اقداماتی انجام شده است.

 

تعداد بازدید: 151
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal