فرمانداری شاهرود
ENGLISH
کارگروه جهش تولید شهرستان شاهرود 1399/04/08
کارگروه جهش تولید شهرستان شاهرود
اولین جلسه کارگروه جهش تولید شهرستان شاهرود برگزار گردید. 
فرماندار_شاهرود با بیان این که 10 بنگاه بزرگ تولیدی این شهرستان با مشکلاتی مواجه بودند که با حضور بندر آبادی مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان و پنج مدیرکل استان سمنان راه‌های رفع آن ها بررسی شد.

نادر_فخری روز شنبه در گفت و گو با با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه پارسال  با اقدام های بسیار خوبی که در شهرستان انجام شد 37 واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند، ابراز امیدواری کرد، با برگزاری نشست ها و پیگیری ها میزان اشتغال کنونی حفظ شده  و با توسعه بنگاه های تولیدی موجود و ایجاد بنگاه های جدید شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.

 وی از برگزاری مرتب  نشست کارگروه جهش تولید شهرستان شاهرود هم خبرداد و گفت:
 مدیری شایسته و تراز جمهوری اسلامی است که با کار جهادی کمک به رفع موانع تولید در کنار اجرای قانون کند و با ارائه راهکارها مشکل کارآفرینان را مرتفع نماید.

معاون استاندار سمنان  تشخیص و تصمیم را مهمترین کار یک مدیر خواند و تصریح کرد:
مدیران دستگاه های اجرایی باید براساس علم و آگاهی موضوعات را تشخیص داده و بر همین مبنا تصمیم گیری کنند.

فخری ادامه داد:
 از ابتدای سال بعد از نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید و دستورالعمل 30 بندی که وزارت کشور ابلاغ کرد موضوع رسیدگی به مشکلات بنگاه های اقتصادی و تولیدی شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار_شاهرود به تشکیل کارگروه جهش تولید در شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: 
از ابتدای امسال چهارشنبه‌های هر هفته برای بازدیدهای میدانی از واحدهای صنعتی، نشست ها و پیگیری مشکلات با هدف رفع موانع تولید توسط کارگروه رفع موانع تولید اختصاص یافت.

به گفته وی بنابراین بوده که بعد ازهرچند بازدید مشکلات احصاء شده و بخشی که در حیطه اختیارات شهرستان است مرتفع شود.

وی افزود: 
مقرر گردید برای رفع برخی مشکلات نیاز به حضور مدیران کل استانی است ، با حضور آن ها نشست هایی برگزار و مشکلات بنگاه های تولیدی بررسی شود.

معاون استاندار سمنان ابراز داشت: برخی از مشکلات در زمان بازدید هفتگی رفع شد و برخی هم با مراجعه کارآفرینان و تشکیل کارگروه های تخصصی  رسیدگی شده  و رفع می شود.

وی گفت : 
تمامی مسوولان باید با نگاه حمایتی از سرمایه گذار و کارآفرین در نشست ها موجبات اعتمادسازی تولید کننده را فراهم کرده و آنان را تشویق و ترغیب به ادامه فعالیت و حتی توسعه کنند.

 معاون استاندار سمنان عمده مشکلات این بنگاه های تولیدی را  کمبود نقدینگی عنوان کرد و ابراز داشت:
 در این خصوص تصمیماتی گرفته شد که  2 مورد از مشکلات به استان منعکس خواهد شد و مابقی با اختیارات مدیران شهرستان  تعیین تکلیف گردید.

فرماندار_شاهرود از ایجاد شعبه رسیدگی به مسایل و مشکلات بنگاه های صنعتی و تولیدی در دادگستری این شهرستان خبر داد و هدف از این کار را کوتاه کردن زمان رسیدگی به پرونده های این بنگاه ها خواند.

وی گفت: 
در آخرین نشست برگزار شده ،  مشکلات کارخانه سیمان، شرکت فولاد، شرکت قطعه بندی مرغ، شرکت تصفیه روغن قلعه نو و خرقان، شرکت تولید آجر، شرکت پالایشگاه نفت و گاز پیروزی، شرکت قند و یک واحد گاوداری و 2 واحد تولیدی دیگرمورد بررسی قرار گرفت.

قرار است امسال در شهرستان شاهرود 2هزارو 200 شغل  از سوی دستگاه های اجرایی ایجاد شود.

به گفته فرماندار شاهرود ،امسال 95 بنگاه اقتصادی دارای مشکل شناسایی شده‌اند.

پارسال  16 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی با معرفی 6 دستگاه اجرایی شهرستان شاهرود به بانک های عامل پرداخت شد.

در شهرستان شاهرود حدود 330 واحد صنعتی و تولیدی فعالیت می کنند که بیش از 100 واحد در شهرک صنعتی این شهر مستقر است.

90 درصد از صنایع استان سمنان از نوع صنایع کوچک، 6 درصد صنایع متوسط و بقیه صنایع بزرگ است، 18 مجموعه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان تحت پوشش شرکت شهرک‌های صنعتی است.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان 6 هزار و 884 هکتار است.
تعداد بازدید: 1221
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal