فرمانداری شاهرود
ENGLISH
آرزوی عشایر چاه بابیا منطقه طرود محقق شد 1399/06/21
آرزوی عشایر چاه بابیا منطقه طرود محقق شد
با حضور قندالی رئیس سازمان امور عشایری کشور ، نادر فخری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و مسوولان استان و شهرستان بهسازی چشمه، حفر چاه آب ، ساخت منبع ذخیره آب و انتقال آب به مسافت 2600 متر  در منطقه  "چاه بابیا" طرود به بهره برداری رسید.

فرماندار شاهرود گفت:
 با انتقال 2600 متر خط لوله پلی اتیلن ، آب آشامیدنی 21 خانوار عشایر "چاه بابیا " طرود تامین شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود نادر فخری فرماندار ویژه شاهرود گفت: اعتباری که برای این طرح هزینه شده 250 میلیون تومان است که 100 میلیون تومان آن از محل منابع شهرستان و 150 میلیون تومان هم از محل منابع امور عشایری استان به صورت مشارکتی تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه بیش از سه هزار راس دام سبک وجود دارد، تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح ، بهسازی چشمه، حفر چاه آب، ایجاد 2 منبع آبی به عمق 10 متر و ایجاد منبع ذخیره آب 33 متر مکعبی انجام شد.

فخری عشایر را یکی از ظرفیت های خوب شهرستان شاهرود در موضوع تولید خواند و اظهار داشت: در این شهرستان یکهزار و 550 خانوار عشایر در شرایط عادی زندگی می کنند که در زمان قشلاق این تعداد به 2500 خانوار افزایش پیدا می کند.

فرماندار شاهرود با بیان اینکه باید خدمات به این جامعه به سمت و سویی هدایت شود تا دلگرمی و ماندگاری آنان بیشتر گردد، ابراز داشت:
با تلاش مسوولان باید زیرساخت های رفاهی به صورت حداقلی برای آنان فراهم شود تا برای آنان دلگرمی ایجاد شود.

وی  افزود: بهبود راه های دسترسی عشایر نیز در دستور کار است.

فخری با اشاره به مساعدت استاندار سمنان  در موضوع تامین آرد و سوخت برخی از خانواده های عشایری که از آمار جامانده بودند، اظهار داشت: برای 921 خانواری که از آمار جامانده بودند هم مقرر گردید تا سوخت و آرد تامین شود.
تعداد بازدید: 310
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: شاهرود - خيابان كارگر - فرمانداري شاهرود - كدپستي استانداري: 3619748851                  تلفن:  32332000 - 023                                                                 فكس: 32337033                    ايميل: info.shahrood@ostan-sm.ir

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری شاهرود می‌باشد.
Powered by DorsaPortal